Zapraszamy na finałowy pokaz sztuki telematycznej Echtzeitkunstwelt, który będzie zwieńczeniem czerwcowych warsztatów w Poznaniu!
Wydarzenie składa się z trzech etiud tanecznych, przygotowanych przez tancerzy z Austrii pod kierunkiem Dominika Grünbühela z Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu oraz tancerzy z Polski prowadzonych przez Paulinę Wycichowską z Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Spektakle taneczne będą miały formę telematyczną i odbędą się równocześnie w dwóch miejscach: w Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze oraz w Wiedniu. Obie lokalizacje będą połączone za pomocą technologii wirtualnej rzeczywistości, co umożliwi interakcję pomiędzy wykonawcami a publicznością w czasie rzeczywistym.
Uczestnicy będą mogli doświadczyć spektaklu na trzy sposoby:
1. W wirtualnej przestrzeni 3D za pomocą gogli VR i AR.
2. Poprzez interaktywne projekcje wideo i dźwięk 360.
3. Na żywo, uczestnicząc w performansie na scenie.
Ciekawym elementem projektu jest wykorzystanie zaawansowanego silnika wirtualnej rzeczywistości Unreal Engine oraz modułu sieciowego opracowanego przez austriackie centrum badawcze ACOnet. Dzięki tym technologiom artyści mogą współtworzyć muzykę i performansy bez opóźnień.
Cała przestrzeń spektaklu jest generowana w stacjach roboczych w obu instytucjach, a przesyłane są jedynie istotne dane dotyczące interakcji, takie jak ruchy tancerzy. Dzięki temu możliwe jest tworzenie wielokanałowego dźwięku oraz realistycznych obrazów 3D, które są aranżowane na obu scenach podczas pokazów dla publiczności. Tancerze widzą się przez gogle VR, co pozwala im na interakcję w wirtualnym środowisku.
DATA
7 grudnia 2024
GODZINA
17.00 - 19.00
WSTĘP
bezpłatny
JĘZYK
angielski
TWÓRCY PROJEKTU ECHTZEITKUNSTWELT
Renata Kreil
Dominik Grünbühel
Norbert Unfug aka Martin Chiettini
PARTNERZY
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Kòniclab z Barcelony
Fundacja Axis Cactus
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Projekt Echtzeitkunstwelt jest realizowany przez austriackie centrum badawcze ACOnet, które jest częścią Austriackiej Krajowej Sieci Badawczo-Edukacyjnej (NREN), zajmującej się nauką, badaniami, edukacją, sztuką i kulturą.